Mikor jön el a nyílászárók cseréje?
Sajnos időről időre előfordul, hogy a nyílászárók nem szigetelnek megfelelően, és beáramlik a levegő. A kisebb gond nyáron van, hiszen amúgy is tárva-nyitva van a jó időben a lakás, de télen már rengeteg kellemetlenséggel kell számolni, hiszen a huzat mellett a fűtésszámlánk is jelentősen megemelkedhet.
Természetesen ideig-óráig lehet trükközni különféle dolgokkal, például rongyok elhelyezésével, a redőny leengedésével, de előbb utóbb gondot kell fordítani az ablakokra és az ajtókra. Már akkor érdemes elgondolkodni az esetleges cserén, ha huzatosnak érezzük az otthonunkat, hiszen akkor valamelyik nyílászáró lehet a ludas.
Megjavíttatni mindenképpen meg kell, hiszen a huzattól akár meg is fázhatunk. Amennyiben nem tudjuk, hogy pontosan hol kell javítani, érdemes szakembert hívni, aki megjavítja.
Amennyiben egyre többször fordul elő a huzatosság, és a téli időszakban érezzük, hogy elillan a meleg a lakásból, mindenképpen érdemes fontolóra venni a cserét. Lehet tokkal együtt történő csere, vagy tokba épített csere is, a lényeg, hogy szakemberre bízzuk a dolgot, mielőtt valamit komolyan elrontanánk.
A legjobb időszak a cserére mindenképpen a jó idő, a nyári időszak, de ha súlyos problémák merülnek fel, nem érdemes várni hónapokat, és fázni a lakásban. A nyílászárók cseréje a fűtésszámlán is meg fog látszódni, tehát nem érdemes elhanyagolni, mert ráfizetés lesz mindenképpen. Túl sok értelme nincsen fűteni a lakást, melyből azután néhány perc vagy óra alatt kimegy a meleg.
Nagyon fontos a lakás huzatosságának rendszeres ellenőrzése, természetesen zárt ablakoknál. Ezt egy gyertyával könnyedén meg lehet tenni. Csak meg kell gyújtani a gyertyát, és figyelni a lángot. Amennyiben „normálisan” lobog, akkor nincsen probléma, de ha ide-oda dobálja magát a lángocska, akkor az már egyértelmű jele lehet a rossz szigetelésnek.