Mi az a Szép kártya társkártya?
A Szép kártya teljesen díjmentes mind a munkáltató, mind a munkavállaló részéről, ám ezt a kártyát csak a kártyán szereplő név tulajdonosa használhatja fel. A kártyára rá kell szignózni az aláírást, az átvevő pedig ellenőrizheti, hogy a kibocsátott bizonylatra írt aláírás és a kártyán szereplő egyezik-e, szükség esetén pedig elkérhetik a megfelelő személyazonosító iratokat.
Mi van akkor, ha valamelyik közeli családtag, hozzátartozó szeretné felhasználni az összeget? Könnyen előfordulhat ugyanis, hogy a kártyatulajdonos valamilyen okból kifolyólag nem tud elmenni nyaralni, az erre a célra elkülönített összeget pedig így nem tudja felhasználni.
Létezik egy megoldás, ennek a neve a Szép kártya társkártya. Lényege, hogy a kártyatulajdonos hozzátartozói számára kiállítanak egy kártyát, így ő is felhasználhatja az összegkeretet. A társkártya azonban már pénzbe kerül, 1500.-+áfa az ára, azaz legfeljebb 1905.-ot kérhetnek el, de van, ahol ingyenes. A társkártya igénylésben lehetnek különbségek a különböző szolgáltatók között, elképzelhető, hogy míg az egyiknél a munkavállaló igényelheti, de az is megtörténhet, hogy a munkáltató élhet vele. Akár egyszerre, az első igénylésnél is van lehetőség egyből igényelni a hagyományos kártya mellé a társkártyát, hiszen a munkavállaló előre tudhatja, hogy lesz-e rá szükség a jövőben.
Kik jogosultak Szép társkártyára? Az eredeti kártyatulajdonos közvetlen hozzátartozói: házastárs, bejegyzett élettárs, testvérek, egyenes ági rokonok, gyermek, mostohagyermek, nevelt gyermek. A társkártya tulajdonosának minden esetben 18 éven felüli személynek kell lennie. Jelenleg nincsen maximalizálva a társkártyák száma, így akár minden közvetlen családtagnak lehet igényelni. A Szép kártya öt évig érvényes, az eredeti kártyának a meghosszabbítása díjmentes, a társkártyákért viszont ki kell fizetni a legfeljebb 1905.-ot ahhoz, hogy a későbbiekben is használhassa a tulajdonos.