Gyermekbarát uszodatechnika
Amint beköszönt a jó idő, a gyerkőcök szívesen töltenék egész napjukat vízben való pancsolással. Noha mi, felnőttek is boldogan velük tartanánk, az egyéb kötelezettségek mellett sajnos erre nincs mód. Az uszodatechnika sokrétűségének köszönhetően viszont lehetőségünk van arra, hogy kisgyermekeink önfeledten élvezhessék a nyári nap melegét a hűs vízben, minimális felügyelet mellett otthonunkban, biztonságban.
Uszodatechnika most már otthonában is
Az otthonunkban való medence létesítésekor több alapelvet is figyelembe kell vennünk, hogy megóvhassuk fürdőző lurkók testi épségét, melyhez az uszodatechnikai eszközök nyújtanak számunkra segítséget. Lévén, hogy kisgyermekekről van szó, fontos, hogy megóvjuk őket a tűző nap káros sugaraitól – ezt olyan módon tehetjük meg, ha a medence fölé egyfajta tetőszerkezetet hozunk létre. Ugyanakkor arra is oda kell figyelnünk, hogy a tartóoszlopok stabilan álljanak, nehogy a játék hevében feldőljön, a tetőt a medencére ejtve, ezzel maga alá zárva a kis fürdőzőket. Ajánlott kerekebb idomok használata, megelőzve, hogy a gyermek az élekbe esve megsértse magát. Amikor a medence használaton kívül van, ajánlott lefedni biztonsági takaróval, amelyek általában elektromosan működtethetőek, illetve nagy teherbíró képességük van, így a gyermek nem tud a fedés alá esni.
Gyermekek és a medence
A gyermekek ki-be ugrálnak a vízből, egészségük megőrzése érdekében tanácsos sűrűn cserélni a medence tartalmát. Amennyiben használunk víztisztító berendezést, megkönnyíthetjük dolgunkat. A vízben való mókázást egyéb uszodatechnikai berendezéssel is kellemesebbé tehetjük: csúszdát, és más játékot is beépítethetünk a medencébe – ez azért hasznos, mert ha például a csúszdát csak simán a medencébe állítanánk, azzal a kicsi felborulhat, megsérülhet. Ezzel szemben, ha a medencéből van kialakítva, sokkal biztonságosabb, gondtalan időtöltést biztosít.