Parvovírus okozta bélgyulladás kutyáknál

2018.02.23.Egészséges Gyógymód 2,6 perc olvasási idő519 szó

Sajnos gyakori kutyusok esetén a Parvovírus okozta bélgyulladás melyet igen komolyan kell venni. Szinte mindenhol előfordulhat a vírus, főleg olyan helyen, ahol nagy számban élnek kutyák. A fertőzés igen gyorsan terjed, a vírust a kutyák a bélsarukkal ürítik. Különösen gyakori kutyakiállításon, kisállat menhelyen, kutyatenyésztésen.

A fertőzés előfordulhat minden fajtájú és minden korú kutyáknál, mégis a legtöbbször a 8 hetes és 6 hónapos kor közötti egyedeknél fordul elő.

A kutya emésztésének segítése probiotikummal

Ez a vírus csak fiatal sejtekben képes szaporodni. A nagyobb testű, gyors fejlődésű fajtáknál, különösen gyors lefolyású és gyakran sajnos halálos betegség is. (Rottweiler, német juhászkutyák, kaukázusi juhászkutyák, amerikai staffordshire terrierek). A betegséget a kutyaparvovírus okozza, lefolyása pedig lehet nagyon gyors, gyors, illetve elhúzódó, igen lassú jellegű is. Folyamatosan tartsuk szemmel kedvencünket, hiszen a bélgyulladásra főleg a kisebb kutyáknál rendkívüli gyengeség utal, pár nap elteltével pedig a kutya hirtelen elkezd hányni.

Folyamatosan fekszik, alig bír lábra állni, ételt és vizet sem hajlandó elfogadni. Ha ezeket a tüneteket tapasztaljuk a kutyánkon, azonnal, minden gondolkodás nélkül állatorvoshoz kell vinni őt, hogy minél előbb megállítsuk a betegséget. Ez főleg kölyökkutyáknál fontos, mert amíg az idősebb, erősebb kutyák pár hét alatt képesek teljesen leküzdeni a kórt, a fiatalabb kutyák, gyengébb immunrendszer emiatt nem tudnak szembeszállni vele.

A betegség kezelése

A szívizom gyulladásos forma a 3-6 hetes kölyköknél szinte minden esetben elhulláshoz vezet, vagy idült szívelégtelenség kifejlődését okozhatja a későbbiek során. A betegség kezelésénél a legfontosabb az infúziós kezelés, hiszen valószínű, hogy kedvencünk napok óta nem evett és nem ivott semmit. Ezért meg kell védenünk állatunkat a kiszáradástól. Azért hogy elkerüljük a baktériumos fertőzések szövődményét, mindenképpen széles sávú antibiotikumos kezelésre van szükség.

Ezeken kívül pedig szükség lesz hányáscsillapításra, fájdalomcsillapításra és bélnyálkahártya-bevonók beadására is. A beteg kutyának mindenképpen meleg, nyugodt környezetet kell biztosítanunk. A bélgyulladás megelőzésére tökéletes megoldás lehet a védőoltás beadatása még fiatal kórban. Mivel a betegség nagyon gyorsan és igen könnyen tud terjedni, a még nem beoltott kutyákat ne nagyon vigyük más kutya közelébe.