Dunántúli fürdőhelyeink

2013.07.28.Pénzügy - Gazdaság - Társadalom 2,2 perc olvasási idő434 szó

Kis hazánkban számtalan olyan hely létezik, ahová mindenképpen érdemes ellátogatni. Ha még fontolgatja, hogy idén hová menjen a család pihenni, wellnesselni, akkor adunk most Önnek pár tippet, hogy merre is érdemes elindulni.

Zala megyében, Keszthelytől és a Balatontól nem messze található Hévíz, ahol természetes tőzegmedrű gyógytó található, ez a világon egyedülálló. Nem csoda hát, ha 4300 lélekszámú település Magyarország egyik fő turisztikai központja, pihenni vágyó magyarok és külföldiek lepik el rendszeresen Hévíz utcáit, hogy megmártózzanak a gyógyvízben.

Harkány délen található, Pécstől mindegy 25 kilométerre, a közel 4000 fős település szintén a fürdőhelyéről híres, ez vonzza a látogatókat szerte a világból. A Baranya megyei üdülőváros legfőbb nevezetessége a Harkányi Gyógy- és Strandfürdő, ahol a termálkutak 62 fokos vizet szállítanak. A harkányi gyógyvíz nagyon jót tesz a reumás panaszok enyhítésére, bőrbetegségek gyógyítására, műtétek utáni hegek rehabilitációjára szolgál, nem véletlen, ha a kiemelt, országos minősítésű gyógyvíz miatt betegek tízezrei keresik fel évente a várost.

Bük Vas megyében található, 3400 fő lakta település, Kőszeghez, Szombathelyhez és az osztrák határhoz közel helyezkedik el. 1957-ben olajat kerestek a területen, de a földből végül meleg víz tört fel. A meleg víz jótékony hatását felfedezve alig öt évvel később, 1962-ben fürdőt építettek oda. 1965-ben a büki vizet gyógyvízzé nyilvánították. Néhány évvel később megépítették a fürdő fedett részét is. A hetvenes években Bük gyógyfürdővé, később országos jelentőségű gyógyhellyé lett nyilvánítva. Bükfürdő hazánk második legnagyobb fürdője, rengeteg turista látogat el oda évről évre, hogy megmártózzon a gyógyvizében.

Bármelyik dunántúli gyógyhelyet is szemeljük ki magunknak, egyikben sem fogunk csalódni, hiszen mindegyik város a gyógyvizéről nevezetes, és turisztikai szempontból kiépített terület.